Wsparcie psychologiczne

Separator

WYZWANIE 7

Separator
Trzy słoiki szklane

Słoik dobrych myśli i słów

 
Witamy serdecznie w przedostatnim spotkaniu dotyczącym projektu „Zdalnie, nadal pozytywnie”. Ciekawe jesteśmy, czy udało Ci się wykonać wyzwanie z poprzedniego tygodnia? Jeśli nie, może warto do niego wrócić i zastanowić się komu i za co chciałbyś podziękować. Mamy nadzieję, że nie sprawiło Ci trudności, dlatego też z pozytywną dawką energii zapraszamy na kolejne wyzwanie, w którym proponujemy wykonanie słoika dobrych myśli i słów.
 
Człowiek odznacza się tendencją do skupiania się na negatywnych stronach wydarzeń nie dostrzegając tego, co dobre i pozytywne. Spostrzeganie siebie i otaczającego świata w pozytywnych barwach jest możliwe poprzez wykonywanie różnorodnych ćwiczeń. Postaraj się zwracać uwagę na najmniejsze pozytywne rzeczy i wydarzenia, które spotykają Cię w ciągu dnia, a także na pozytywne emocje, które się z nimi wiążą. Doceniaj także wszystkie usłyszane i wypowiedziane miłe słowa. Być może dzisiejsze wyzwanie będzie wymagało nieco więcej wysiłku niż poprzednie. Nie zniechęcaj się jednak i podejmij próbę.
 
Przystąp do działania i stwórz własny słoik dobrych myśli, tak by przypominał Ci o pozytywnym nastawieniu do siebie, innych i otaczającego świata. Jeśli chcesz możesz także zachęcić innych- zaproś członków swojej rodziny, kolegów i koleżanki do zaangażowania się w tworzenie słoika i towarzyszenie Ci w wyzwaniu.
 
Na czym polega wyzwanie?
  1. W pierwszym etapie przygotuj słoik, który możesz ozdobić wedle własnego uznania.
  2. Następnie, codziennie zapisz na karteczce dobrą myśl lub słowo zasłyszane bądź wypowiedziane i wrzuć do słoika. Ważne, by codziennie treść karteczki była inna, by w Twoim słoiku zagościła różnorodna treść.
  3. Wyzwanie możesz realizować przez tydzień, zachęcamy jednak do kontynuowania go przez dłuższy czas.
 
Niech dobre słowa przyniosą Tobie i Twoim bliskim miłe wspomnienia, dostarczą mnóstwo radości w każdej chwili, gdy będziesz tego potrzebował.
 
Czekamy na zdjęcia Twojego słoika i wybraną myśl lub słowo, którymi chciałbyś się z nami podzielić.
 
Opracowanie:
Oktawia Łagowska, psycholog PP-P 7 w Lublinie
Anna Domaradzka, psycholog szkolny SP Stasin
Powrót

Skontaktuj się z nami już dziś

Nasz numer telefonu
81 532 80 78
535 769 900

Przejdż do kontaktu