Wsparcie psychologiczne

Separator

Wyzwanie 5 projektu "Zdalnie, nadal pozytywnie".

Separator
Napis wyzwanie na żółtym tle z dziećmi

WYZWANIE 5

Ja i otaczająca mnie sieć wsparcia- osoby, na które mogę liczyć.

 

 

Celem proponowanego dzisiaj wyzwania jest chęć ukazania sieci wsparcia, obecności i relacji z innymi osobami.

Drogi Uczniu, w życiu codziennym znajdujesz się w otoczeniu innych osób, rozmawiasz z nimi, prosisz o wsparcie i radę, ale też czasem sam jej udzielasz, dzielisz się swoimi sukcesami i osiągnięciami.

W dzisiejszym wyzwaniu (przez cały najbliższy tydzień, ale i dłużej) zachęcamy Cię do pomyślenia o osobach, które wspierają Cię w różnych sytuacjach, są dla Ciebie mili i uprzejmi, cieszą się z Twoich sukcesów, w których towarzystwie lubisz przebywać. Może jest to członek Twojej rodziny, koleżanka ze szkolnej ławki, przyjaciel, może sprzedawczyni w sklepie, a może ktoś jeszcze inny? Możesz wybrać jedną lub kilka ważnych dla Ciebie osób.

W tym wyzwaniu ponownie proponujemy Ci dwie opcje do wyboru:

 

  • Pierwsza nasza propozycja dotyczy świata poezji. Wyzwanie polega na ułożeniu wiersza/ rymowanki/ zagadki o wybranej osobie lub osobach, w której uwzględnisz otrzymywane od niej wsparcie.

Przykład:

  • Moja przyjaciółka to Ola, z którą chodziłam do przedszkola. Teraz mówi dobre słowo, gdy się zdarzy to lub owo. Ona zawsze mnie zrozumie i doradzić także umie.
  • Babcia zawsze mi pomoże, kiedy dzielę kiedy mnożę.
  • Babcia zawsze mnie przytula nawet kiedy mówię- dzisiaj dwója.

 

  • Druga nasza propozycja. Wsparcie, pomoc kojarzymy z pomocną dłonią, dlatego w tym wariancie proponujemy rysunek dłoni. Możesz łatwo go przygotować odrysowując własną dłoń. W zależności od liczby osób, które chciałbyś wymienić odrysuj jedną lub dwie dłonie. Twoje zadanie będzie polegało na wypisaniu osób na poszczególnych palcach odrysowanej dłoni, od których otrzymujesz wsparcie oraz na których możesz polegać.
  • Dodatkowo postaraj się na każdym palcu poza zapisaniem konkretnej osoby, wskazać sytuacje, w których otrzymałeś od niej wsparcie, jakiego było rodzaju, czego dotyczyło.

Zachęcamy Cię, by wyzwanie trwało nie tylko ten tydzień, ale może kilka kolejnych, jak i cały rok. Jesteśmy bardzo ciekawe, który wariant wybierzesz. Czekamy na Twoje prace.

 

Opracowanie:

Oktawia Łagowska, psycholog PP-P 7 w Lublinie, olporadnia7@wp.pl

Anna Domaradzka, psycholog szkolny SP Stasin, adpsychologszkolny@gmail.com

Powrót

Skontaktuj się z nami już dziś

Nasz numer telefonu
81 532 80 78
535 769 900

Przejdż do kontaktu