Jesteś tutaj / Aktualności / Spotkanie warsztatowe

Spotkanie warsztatowe

Na zdjęciu trzy kobiety siedzące
13-02-2020

5 lutego br. w Starostwie Powiatowym w Lublinie odbyło się spotkanie warsztatowe dla nauczycieli, pedagogów, psychologów i logopedów pracujących z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością intelektualną. Spotkanie zostało zorganizowane przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną nr 7 w Lublinie we współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Bystrzycy.

Podczas warsztatów omówione zostały kwestie związane z diagnozą i zaleceniami zawartymi w orzeczeniach o potrzebie kształcenia specjalnego poprzez pryzmat opracowywania:
  • wielospecjalistycznej oceny poziomu funkcjonowania ucznia,

• indywidualnego programu edukacyjno-terapeutycznego,

• realizacji zajęć rewalidacyjnych,

• współpracy zespołu nauczycieli, specjalistów i rodziców,

• praca z dzieckiem z niepełnosprawnością na zajęciach edukacyjnych.

Warsztaty były prowadzone przez Panią Bożenę Filipek - Dyrektora SOSW w Bystrzycy oraz Panią Beatę Celuch-Kwiecień – oligofrenopedagoga i logopedę SOSW w Bystrzycy.

Wymiana doświadczeń w trakcie warsztatów pokazuje jak wielu nauczycieli szkół ogólnodostępnych boryka się z brakiem specjalistycznej pomocy w tym zakresie oraz brakiem wiedzy niezbędnej do nauczania dzieci z niepełnosprawnością intelektualną.

To dobry początek cyklicznych spotkań, które będą organizowane z myślą o wsparciu nauczycieli pracujących w szkołach ogólnodostępnych.