Jesteś tutaj / Aktualności / Konferencja Sieciowanie dla Lubelszczyzny - doradztwo zawodowe

Konferencja Sieciowanie dla Lubelszczyzny - doradztwo zawodowe

Mężczyzna prezentuje się na scenie przed publicznością w sali konferencyjnej z dużym żyrandolem, banery reklamowe po bokach.
20-06-2024

Dnia 17 czerwca 2024 roku w Hotelu Luxor&Atelia, Al. Warszawska 175a w Lublinie odbyła się  konferencja Sieciowanie dla Lubelszczyzny – doradztwo zawodowe.

Patronat Honorowy sprawowali: Marszałek Województwa Lubelskiego - Jarosław Stawiarski oraz Lubelski Kurator Oświaty-Tomasz Szabłowski.
Konferencja zainaugurowała działania na rzecz stworzenia sieci współpracy i wymiany doświadczeń doradców zawodowych na poziomie szkół podstawowych, ponadpodstawowych, szkół wyższych oraz instytucji rynku pracy w województwie lubelskim.

Podczas spotkania odbyła się debata, w formie panelu dyskusyjnego, na temat współpracy międzyinstytucjonalnej na rzecz rozwoju doradztwa zawodowego oraz idei Lifelong Learning. Eksperci, w osobach doradców zawodowych, mówców motywacyjnych, specjalistów rozwoju osobistego wprowadzili nas w arkana koncepcji uczenia się przez całe życie oraz kształtowania kultury całożyciowego rozwoju jednostki. w trakcie konferencji zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy samorządami, uczelniami oraz instytucjami rynku pracy.

Porozumienie podpisała także Starosta Lubelski - dr inż. Sylwia Pisarek- Piotrowska  oraz Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Lublinie - Grażyna Gwiazda. Powiat Lubelski reprezentowała również Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 7 w Lublinie - Beata Bojarczuk, która znalazła się w grupie ekspertów uczestniczących w panelu dyskusyjnym.

Logo programu