Jesteś tutaj / Aktualności / Dożynki Wojewódzkie 2023

Dożynki Wojewódzkie 2023

Separator
Dożynki Wojewódzkie 2023
21-08-2023

Tegoroczne Święto Plonów – Dożynki Wojewódzkie odbędzie się już 27 sierpnia w Radawcu! Podczas wydarzenia zostaną rozstrzygnięte powiatowe konkursy – Powiatowy Konkurs Wieńców Dożynkowych, Konkurs pt. „Najpiękniejsza Posesja Powiatu Lubelskiego”, a także Konkurs Kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Lubelskiego oraz pozostałe konkursy. Dożynki zostały objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Dla Lubelszczyzny Święto Plonów ma szczególne znaczenie, gdyż rolnictwo stanowi w naszym regionie jedną z ważniejszych gałęzi gospodarki i opiera się na wspólnej pracy całych rodzin. Dożynki są zwieńczeniem ciężkiej pracy rolników, stanowią czas refleksji nad tym, jak ważna jest ludzka solidarność i współdziałanie – aby było z czego dożynkowy chleb upiec i aby go sprawiedliwie podzielić.

Rokrocznie Dożynki Wojewódzkie w Radawcu stanowią okazję do spotkań Gmin, Powiatów, Kół Gospodyń Wiejskich z województwa lubelskiego. Swoim programem przyciągają nie tylko mieszkańców naszego regionu, ale także stanowi atrakcję dla gości z całego kraju.

W tym roku w programie Dożynek Wojewódzkich 2023 w Radawcu przewidziane są następujące punkty:

CZĘŚĆ OFICJALNA

11:00 Korowód wieńcowy i powitanie delegacji wieńcowych

12:00 Uroczysta Msza Święta

13:15 Obrzęd Dożynkowy i Ceremoniał dzielenia się chlebem

14:00 Przemówienia okolicznościowe, wręczenie medali oraz rozstrzygnięcia konkursów

 

CZĘŚĆ ARTYSTYCZNA

17:00 Zenek Martyniuk/ Zespół AKCENT

18:00 BAYERA

19:00 Turnioki

20:30 Piotr Cugowski

 

Do udziału w tej szczególnej uroczystości zapraszają Województwo Lubelskie, Powiat Lubelski oraz Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

 

Powrót

Skontaktuj się z nami już dziś

Nasz numer telefonu
81 532 80 78
535 769 900

Przejdż do kontaktu