Jesteś tutaj / Aktualności / "Słownik wyrazów ratujących życie"

"Słownik wyrazów ratujących życie"

Separator
Kawałek plakatu
13-06-2023

Mamy zaszczyt przedstawić Państwu publikację pt.:"Słownik wyrazów ratujących życie" która powstała w ramach Programu Wsparcia Psychologiczno-Pedagogicznego dla Uczniów i Nauczycieli przy udziale i zaangażowaniu lubelskich Poradni pod red. dr Michała Palucha z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

"Słownik wyrazów ratujących życie"


Jest to niebywały wkład w szerzenie pokoju i rozwoju ogólnoludzkiego. Publikacja porusza zagadnienia takie jak: siła słowa w walce o życie, ukazuje przestrzeń spotkania ludzi, kieruje Czytelnika ku zagadnieniom z moralności, prezentuje trudne realia wojny.


Publikacja przedstawia obrazy codzienności w świecie ogarniętym przez śmierć; w świecie, który ukazuje wartość honoru poprzez przykłady codzienności.


Słownik przedstawia drogę przezwyciężenia traumy, wartość kultury słowa i dziedzictwa kulturowego, wychodzenia poza swoje ograniczenia i zanurzenia się w tradycji swojego narodu.


Ta cenna publikacja to również zbiór pojęć, które otwierają Czytelnika na pełniejsze zrozumienie rzeczywistości wokół niego.


Znajdują się tam hasła takie jak: ratunek, potrzeba wiary, przebaczenie i pojednanie.
Całość ubogacona jest także obszernymi aneksami i materiałami graficznymi.

Link do pobrania za darmo słownika:
https://pwpp.uksw.edu.pl/.../slownik-wyrazow-ratujacych.../

Powrót

Skontaktuj się z nami już dziś

Nasz numer telefonu
81 532 80 78
535 769 900

Przejdż do kontaktu