Jesteś tutaj / Aktualności / Kraina Emocji - bajka terapeutyczna

Kraina Emocji - bajka terapeutyczna

Separator
Okładka bajki
05-04-2023

Kraina Emocji to zbiór ośmiu opowiadań, które zostały napisane w czasie pandemii, tj. czasie nagłych zmian i ograniczeń oraz niezaspokojonych potrzeb, w tym podstawowej potrzeby bezpieczeństwa.

Kraina Emocji to zbiór ośmiu opowiadań, które zostały napisane w czasie pandemii, tj. czasie nagłych zmian i ograniczeń oraz niezaspokojonych potrzeb, w tym podstawowej potrzeby bezpieczeństwa.

Mają na celu wspieranie rozwoju społeczno-emocjonalnego dziecka. Adresowane są do wszystkich osób zainteresowanych ich przeczytaniem bądź wysłuchaniem. Mogą być czytane dzieciom na przykład przed snem przez rodziców, dziadków, opiekunów, podczas zajęć w przedszkolu czy szkole przez nauczycieli, a także w ramach zajęć terapeutycznych. Każdego dnia można czytać jedno opowiadanie, ale decyzję pozostawiam Tobie mój Czytelniku.

Zawierają zestaw zróżnicowanych pod względem formy, jak i stopnia trudności ćwiczeń: wykonanie pracy plastycznej, uzupełnienie niedokończonych zdań, napisanie listu, rozszyfrowywanie ukrytych słów czy też rozwiązanie krzyżówki. Ćwiczenia umożliwiają podsumowanie i utrwalenie wydarzeń z życia głównej bohaterki- Hani. Do każdego opowiadania została wykonana przez uczennice barwna, nawiązująca do treści ilustracja. Miękka oprawa i format książeczki jest wygodna do trzymania i czytania, a papier kredowy, cieniowane strony przyjazne dla zmysłów.

Uchylając rąbka tajemnicy, opowiadania są  o dziewczynce Hani, która znalazła się w nowej sytuacji jaką jest nauka zdalna podyktowana pandemią wirusa SARS- CoV2, przez co harmonogram jej dnia oraz dotychczasowa organizacja przestrzeni do podjęcia nauki uległy zmianie. W opowiadaniach poruszono temat tęsknoty za kontaktami z rówieśnikami, relacji między rodzeństwem oraz wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. Hania wraz z osobami najbliższymi przygotowuje się do zbliżających się świąt, spędza czas na świeżym powietrzu, podziwia piękno przyrody. Jesteś ciekawa/y jaką niespodziankę przygotowali dla córek rodzice? - odpowiedź znajdziesz w „Krainie Emocji”.  

Zachęcam, by napisane opowiadania były okazją do wspomagania edukacji emocjonalnej dzieci.

 

mgr Oktawia Łagowska-Korneluk- psycholog

Ikona pdfKraina Emocji - bajka terapeutyczna, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [11.43 MB]

 

Powrót

Skontaktuj się z nami już dziś

Nasz numer telefonu
81 532 80 78
535 769 900

Przejdż do kontaktu