Jesteś tutaj / Aktualności / Konkurs plastyczny z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

Konkurs plastyczny z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

Separator
grafika z napisem 1 kwietnia Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
06-03-2023

Kolor niebieski ma wiele różnych odcieni. Tyle też „odcieni” ma autyzm. Spróbuj „założyć niebieskie okulary” i popatrzeć na świat z innej perspektywy. Co by było, gdyby wszystko na świecie miało kolor niebieski? Nie wiemy, czy świat byłby wtedy piękniejszy. Pewne jest, że byłby po prostu inny.  

Corocznie, 2 kwietnia, obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
Z autyzmem związany jest właśnie kolor niebieski - symbol niewinności i nadziei.

Z tej okazji, serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów kl. IV – VIII do wzięcia udziału w konkursie plastycznym. Przygotuj pracę plastyczną w formacie A3, wykonaną dowolną techniką, poruszającą zagadnienia dotyczące autyzmu. W ramach solidarności z osobami z autyzmem zawrzyj w swojej pracy elementy koloru niebieskiego. Załóż niebieskie okulary i językiem plastycznym, przenieś na papier to, co przez nie widzisz.

 

Celem konkursu jest: pogłębianie wiedzy o autyzmie, kształtowanie tolerancji wobec osób ze spektrum autyzmu, kształtowanie twórczego myślenia i umiejętności wyrażania emocji, propagowanie idei integracji.

 

Czas trwania konkursu:

  • termin zgłaszania prac – do 29 marca 2023r.,
  • ogłoszenie wyników konkursu 03 kwietnia 2023r..

Uczniowie zainteresowani wzięciem udziału w konkursie powinni, z pomocą osób dorosłych, dostarczyć lub przesłać listownie wykonaną przez siebie pracę wraz z kartą zgłoszeniową na adres: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 7 w Lublinie, ul. Okopowa 5 , 20-022 Lublin.

Ikona docxRegulamin i karta zgłoszenia, plik: Rozszerzenie: docx, Rozmiar: [20.45 KB]

 

 

Powrót

Skontaktuj się z nami już dziś

Nasz numer telefonu
81 532 80 78
535 769 900

Przejdż do kontaktu