Jesteś tutaj / Aktualności / Dożynki Powiatu Lubelskiego z udziałem ministra Przemysława Czarnka

Dożynki Powiatu Lubelskiego z udziałem ministra Przemysława Czarnka

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek
31-08-2021

29 sierpnia br. na Stadionie Miejskim w Bełżycach w województwie lubelskim odbyły się Dożynki Powiatu Lubelskiego, w których udział wziął Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek.

Podczas wydarzenia minister odczytał list prezydenta Andrzeja Dudy, skierowany do uczestników i organizatorów święta plonów.

- Dziękuję rolnikom za całoroczny trud i za zebrane plony. Życzę wszystkim mieszkańcom wsi zdrowia, dostatku i pomyślności. Niech kolejne lata okażą się dobrym czasem dla Polski i dla naszego rolnictwa - napisał w liście prezydent Andrzej Duda.

Uroczystości rozpoczął tradycyjny korowód z obrzędem dożynkowym, a następnie odprawiona zostanie msza święta i ceremoniał dzielenia chleba.

W programie wydarzenia znalazły się także występy zespołów ludowych z Wojcieszyna, Wierzchowisk czy Zespołu Pieśni i Tańca „Dąbrowica”.

Dla uczestników przygotowano stoiska promujące wyroby Kół Gospodyń Wiejskich. Zainteresowani mogli skorzystać z porad specjalistów KRUS, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bełżycach czy Inkubatora Pszczelarstwa.

Dożynki Powiatu Lubelskiego objęte zostały Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Źródło: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/dozynki-powiatu-lubelskiego-z-udzialem-ministra-przemyslawa-czarnka