Jesteś tutaj / Aktualności / Konferencja „Czytam i wiem – tekst łatwy do czytania i zrozumienia w szkole”

Konferencja „Czytam i wiem – tekst łatwy do czytania i zrozumienia w szkole”

Separator
Kawałek banera z uciętymi napisami
19-05-2021

Zapraszamy do udziału w konferencji on-line podsumowującej projekt „Czytam i wiem – tekst łatwy do czytania i zrozumienia w szkole”. Wydarzenie odbędzie się 24 maja 2021 r. w godz. 10:00-13:30. Udział w konferencji będzie możliwy za pośrednictwem platformy ZOOM.

Konferencja Ministerstwa Edukacji Narodowej i Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Prezentacja spotu reklamowego „Czytam i wiem!”, działania Ministerstwa Edukacji i Nauki w zakresie dostępności edukacji, omówienie działań realizowanych w projekcie „Czytam i wiem – tekst łatwy do czytania i zrozumienia w szkole” to tylko kilka z zagadnień, które zostaną zaprezentowane podczas konferencji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Podczas spotkania zostaną także przybliżone rezultaty pracy przeszkolonych w ramach projektu autorów tekstów. Uczestnicy konferencji poznają ponadto świadectwa osób dorosłych z niepełnosprawnością, które korzystają z tekstów łatwych. 

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu. Liczba miejsc jest ograniczona. O udziale w konferencji decyduje kolejność zgłoszeń.

Link do rejestracji.   

O projekcie „Czytam i wiem – tekst łatwy do czytania i zrozumienia w szkole”

W trakcie projektu „Czytam i wiem – tekst łatwy do czytania i zrozumienia w szkole” powstało 70 tekstów edukacyjnych i ćwiczeniowych w formacie tekstu łatwego do czytania i zrozumienia. Są to opracowania z różnych przedmiotów, dla każdego poziomu edukacji, adresowane do uczniów z różnymi potrzebami edukacyjnymi.

Materiały

Program konferencji „Czytam i wiem – tekst łatwy do czytania i zrozumienia w szkole”

 

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/konferencja-czytam-i-wiem--tekst-latwy-do-czytania-i-zrozumienia-w-szkole

Źródło:MEiN

 
Powrót

Skontaktuj się z nami już dziś

Nasz numer telefonu
81 532 80 78
535 769 900

Przejdż do kontaktu