Jesteś tutaj / Aktualności / I Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości

I Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości

Separator
logo poradni
30-10-2020

Chcemy poinformować o akcji charytatywnej prowadzonej przez portal edukacyjny https://dyktanda.pl/ Z okazji zbliżającej się rocznicy odzyskania Niepodległości organizujemy I Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości, które przybierze najbezpieczniejszą obecnie formę, czyli odbędzie się za pośrednictwem Internetu.

Ideą akcji jest wykazanie się znajomością języka polskiego, a także zbiórka środków przeznaczonych na cel charytatywny lub społeczny.
 
Im więcej osób przyłączy się do wydarzenia, czyli napisze Dyktando w dniu 11 listopada 2020 r., tym większa pomoc trafi w ręce potrzebujących. Maksymalnie przekazane może zostać wsparcie w wysokości aż 10 tysięcy złotych!
 
Wzięcie udziału w I Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości jest bezpłatne, a zapisanie się i rozwiązanie dyktanda to jedna złotówka przekazana przez portal dyktanda.pl na wybrany cel.
 
Każdy z uczestników może zgłosić ważny dla niego cel społeczny lub charytatywny. Przykładowo może to być wsparcie osoby chorej, albo zakup komputerów do zdalnej nauki dla dzieci z ubogich rodzin. O tym, kto otrzyma zgromadzone fundusze, zadecydują uczestnicy Dyktanda w drodze głosowania. Każdy, kto rozwiąże Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości w dniu 11 listopada 2020 r., będzie dysponował 1 głosem.
Osoby, które uzyskają w dyktandzie najlepsze rezultaty, będą dysponowały zwiększoną siłą głosu- tym samym będą posiadały większy wpływ na rezultat głosowania.
 
Do udziału w Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości zapraszamy nie tylko osoby dorosłe, ale również uczniów szkół podstawowych i średnich. Za przygotowanie tekstu dyktand, dostosowanych do danej grupy wiekowej, odpowiadają wybitni językoznawcy, m.in. prof. dr hab. Tadeusz Zgółka, wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego oraz prof. dr hab. Mariusz Rutkowski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
 
Zapisać sięna dyktando oraz zgłosić cel społeczny lub charytatywny można na stronie: https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci
 
Pokażmy w tym ważnym dniu ducha patriotyzmu i wspólnie zróbmy coś dobrego dla innych!
 
Prosimy o podzielenie się powyższą informacją wraz z linkiem kierującym do strony zapisu na Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości na Państwa stronie internetowej oraz w profilach w mediach społecznościowych.
 
Wystarczy kilka zdań z linkiem lub grafika z linkiem do naszej strony (kilka różnych formatów można pobrać z naszego dysku Google: https://drive.google.com/drive/folders/1nir81xwHvOvy3JP74mCxlvm9wxC8jaGh?usp=sharing)
 
Powiadamiając o tej akcji swoich sympatyków i zachęcając ich do udziału, zwiększają Państwo szansę, że w głosowaniu wybrany zostanie Państwa cel.
 
W razie pytań czy wątpliwości serdecznie prosimy o kontakt.
 
Do zobaczenia na Dyktanda.pl
 
Zespół Dyktanda.pl
Powrót

Skontaktuj się z nami już dziś

Nasz numer telefonu
81 532 80 78
535 769 900

Przejdż do kontaktu