Jesteś tutaj / Aktualności / Projekt "Zdalnie, nadal pozytywnie". Wyzwanie 4

Projekt "Zdalnie, nadal pozytywnie". Wyzwanie 4

Separator
Wycinek grafiki Mapa Marzeń
28-05-2020

WYZWANIE 4 - Cele i marzenia.


 
Dzisiaj chcemy zaprosić Cię do stworzenia mapy marzeń i celów. Poszukaj więc w swoim otoczeniu zdjęć, obrazów, słów, które pozytywnie Cię nastrajają i sprawiają Ci radość. Źródłem tych poszukiwań może być także Twoja wyobraźnia. Wykorzystując niezbędne materiały stwórz specjalną, pasująca idealnie do Ciebie mapę marzeń i celów. Twoja mapa to plakat, zbiór różnych fotografii, obrazów, słów, rysunków, które symbolizują to, co jest dla Ciebie ważne.
 
Jeżeli marzysz o byciu pilotem -> umieść na swojej mapie samolot.
 
Jeśli coraz częściej myślisz o wspaniałych wakacjach -> przedstaw sposób na ich spędzenie za pomocą dostępnych Ci materiałów (ołówek, kredki, farby,
papier kolorowy, gazety itp).
 
Twoja mapa może przedstawiać marzenia, umiejętności, Twoją rodzinę i przyjaciół. Wszystko zależy wyłącznie od Ciebie.

Pora rozpocząć działanie! Na początek proponujemy Ci, abyś zastanowił się co chciałbyś zawrzeć na swojej mapie marzeń i celów, spróbował sobie ją wyobrazić i zaplanować. Kolejnym krokiem może być poszukiwanie niezbędnych materiałów, tj. obrazków, cytatów, gdy zaś zdecydujesz, iż samodzielnie będziesz je wykonywał prawdopodobnie pomocne będą kredki, farby czy też inne artykuły. To już Twoja decyzja.

Zresztą, pewnie sam wiesz najlepiej jak zrealizować wyzwanie:) Jeśli potrzebujesz, rozłóż pracę na kilka dni.

 
Z niecierpliwością czekamy na efekty Twoich działań. Mamy nadzieję, że Twoja mapa pomoże Ci dostrzec do czego dążysz i co jest dla Ciebie najważniejsze.
 
Opracowanie:
Oktawia Łagowska, psycholog PP-P 7 w Lublinie
Anna Domaradzka, psycholog szkolny SP Stasin
Powrót

Skontaktuj się z nami już dziś

Nasz numer telefonu
81 532 80 78
535 769 900

Przejdż do kontaktu